Studenci z gminy Ujazd nagrodzeni w prestiżowym konkursie.

01.jpeg
W odbywających się w dniach 11 i 12 kwietnia w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, finałach krajowych konkursu Imagine Cup 2018 zwyciężył zespół Wavy zajmując pierwsze miejsce w kategorii Big Data.

Imagine Cup to konkurs technologiczny organizowany corocznie dla studentów, przez firmę Microsoft. W ramach konkursu uczestnicy uzyskują wsparcie specjalistów w danych dziedzinach oraz mają możliwość uzyskania środków na rozwój swojego projektu. Podczas gali finałowej eksperci branży IT wybierają 4 najlepsze projekty z Polski w kategoriach „ARTIFICIAL INTELIGENCE”, „MIXED REALITY”, „BIG DATA” oraz „SMART CITY".

Zwycięski zespół podczas gali reprezentowali Jakub Wujek (Wydział FTIMS) oraz Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej (Wydział IcHiP), którzy pochodzą z gminy Ujazd, a także Damian Perydzeński (Wydział EEIA) z Politechniki Łódzkiej. Skład zespołu uzupełniają: Michał Andrzejczak oraz Marcin Lenarczyk z Politechniki Łódzkiej (Wydział FTIMS). Mentorem zespołu jest dr inż. Jarosław Andrzejczak (Wydział FTIMS).

Wavy.jpeg
Studenci będą reprezentować Polskę w finałach światowych, które odbędą się w lipcu w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Jeden z członków zespołu - Jakub Wujek - otrzymał również nagrodę specjalną przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego za najlepszy design (projekt interfejsu i wizualną prezentację produktu). Studenci opracowali lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który monitoruje przebieg nurkowania zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.

24
marca niedziela
imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera