Podpisanie umowy na remont basenu

umowa basen.jpeg
W poniedziałek 5 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego wójt gminy Ujazd Artur Pawlak podpisał umowę na remont basenu w Osiedlu Niewiadów.
Wniosek dotyczący renowacji straszącego od lat obiektu został znalazł się na liście rankingowej i gmina otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego ponad 5,5 mln zł. z kwoty 9,5 mln, która potrzebna jest do przeprowadzenia całej inwestycji.
Celem projektu „Rozwój turystyki aktywnej i rodzinnej w gminie Ujazd...” jest rozwój tej dziedziny życia w oparciu o walory potencjał turystyczny gminy Ujazd. Zrewitalizowane ma być ponad 19 tys. m2: terenu basenu wraz z istniejącymi budynkami towarzyszącymi. Istniejąca niecka zostanie przebudowana na basen publiczny, ekologiczny, częściowo sportowy i rekreacyjny.
Projekt obejmuje też gruntowną przebudowę ulicy Pasikonika w Ujeździe, która prowadzi do niezwykle popularnego w regionie Parku Edukacyjno-Rozrywkowego „MIKROKOSMOS” i ustawienie przy nim nowego stojaka dla rowerów, ławki i ławostołu, tablicy informacyjnej i inne.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera